Květen 2016

Brousek nožů elektrický ChefsChoice

25. května 2016 v 17:55 | www.abckuchyne.cz
ChefsChoice Brousek nožů elektrický CC-130 Mrkající

  • diamantové ostření - za několik okamžiků získáte maximální ostrost
  • vytváření ostrých hran a mikoskopických zoubků
  • leštění,obtahování - vyhlazuje a leští ostrou hranu nože
  • vhodný do lehkých gastro provozů a domácností
  • brusič nožů má diamantové kotouče, které zajistí nejlepší nabroušení nožů

Elektrický brousek na nože od společnosti Edgecraft (produkt Chef'sChoice) je mocný nástroj, který dokáže doslova za několik okamžiků nabrousit, narovnat a vyhladit ostří vašich nožů. Mezi základní výhody patří:
Rychlost broušení
Zpevnění ostří
Ztvrzení hrany ostří

ELEKTRICKÝ BRUSIČ NOŽŮ CC-130 UMOŽŇUJE OSTŘIT ASIJSKÉ NOŽE, KUCHYŇSKÉ NOŽE, SPORTOVNÍ I KAPESNÍ NOŽE,VROUBKOVANÉ A PILKOVÉ NOŽE.


Technické údaje brusiče nožů:
Počet fází broušení: 3
Časová náročnost úpravy osří: 10-20 sekund
Výkon: 75W
Použití: všechny druhy kuchyňských nožů, asijských nožů, vroubkovaných i zubatých nožů

Jak vypálit ocelovou pánev de Buyer

25. května 2016 v 0:20 | www.abckuchyne.cz
Péče a údržba o železné a plechové pánve.
Železné a plechové pánve jsou ideální na prudké restování a grilování masa či zeleniny.
Vynikají extrémní tepelnou vodivostí. Nejsou opatřeny žádným umělým nepřilnavým povrchem. Pánve jsou vhodné k přípravě pokrmů s použitím tuku (zejména smažení), nejsou vhodné k přípravě pokrmů s použitím vody (vaření, dušení).

Železné a plechové pánve jsou vhodné na všechny druhy sporáků včetně indukce, ale používaná plotna musí být větší než průměr pánve. Pánev se tak nebude při prvotním vypálení kroutit a deformovat, čímž by došlo k poškození a trvalému znehodnocení pánve. Při používání je potřeba dodržet určitá pravidla. Novou pánev musíte takzvaně "zajet", tedy ŘÁDNĚ VYPÁLIT: Při prvním vypalování se pánev navíc čistí od různých kovových šupinek a oleje, kterým je naimpregnovaná. Existují ale i jiné metody. Někdo například doporučuje pánev naplnit olejem a středním plamenem ji vypalovat několik hodin. Důvod je podobný: pomalé zvyšování teploty. Další z možností je, že na pánev nalijte hodně oleje. Až se olej úplně rozpálí, přidejte nahrubo nakrájené plátky syrových brambor. Brambory pečte tak dlouho, dokud nebudou úplně černé. Pak nechte pánev vychladnout a vytřete papírovým ubrouskem. Teprve po řádném vypálení je pánev připravena k použití. Při doporučeném způsobu užívání není nutné pánev po každém použití umývat. Stačí odstranit olej a pánev dosucha vytřít např. papírovým ubrouskem. Pánev musí zůstat mastná, pokud není, potřete ji lehce stolním olejem. Jinak zrezne. Nedoporučujeme používat drátěnky nebo písek apod. Po umytí nikdy nenechávejte pánev odkapat, ale ihned ji osušte a lehce potřete stolním olejem. Nikdy pánev neumývejte v myčce na nádobí! Pánev nesmí být uchovávána ve vlhkém prostředí. Při používání dochází vlivem tepla a oleje k různému zabarvení pánve. V žádném případě se nejedná o vadu výrobku. Koroze je přirozenou reakcí železa na vlhkost a nelze na ni uplatňovat záruku. Na pánev o průměru 28 centimetrů potřebujete kilo soli. Sůl nasypte zhruba do poloviny pánve. Sůl plní funkci rovnoměrného roznašeče tepla. Zapněte sporák na nejvyšší stupeň a zahřívejte sůl v pánvi. Neděste se, z pánve se bude kouřit a vaše krásná nová pánev začne měnit barvu, bude černat nebo modrat. Pak nechejte pánev úplně vychladnout, vysypete